Przez ostatnie 3 dni na wyciągnięcie ręki było 6 międzynarodowych gwiazd filmów i seriali (m.in. z Gry o tron, Hobbita, The Originals i TeenvWolfa), a także kilkunastu pisarzy (na czele z autorem Wiedźmina Andrzejem Sapkowskim), Youtuberzy, wystawy komiksów, plany filmowe, strefy tematyczne, turnieje gier, koncert Magic Orchestry i aż trzy konkursy Cosplay – te i wiele innych atrakcji zobaczyli odwiedzający największy festiwal popkultury w Polsce Warsaw Comic Con.
TOP atrakcje tej edycji!
1. Fantastyczna ekipa gwiazd filmowych
Krasnoludy, piraci, zombie-aki, wilkołaki i wampiry – taka fantastyczna ekipa zawitała na trzecią edycję wydarzenia. Organizatorzy zaprosili aż 16 aktorów z najpopularniejszych filmów i seriali. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w Polsce. Gwiazdy wzięły udział w panelach Q&A. Gośćmi Warsaw Comic Conu byli: gwiazdy Gry o tron – Kerry Ingram, Kristian Nairn i Conan Stevens, czyli serialowi Shireen Baratheon, Hodor i Góra, także Cody Saintgnue i Dylan Sprayberry, czyli Brett Talbot i Liam Dunbar z serialu Teen Wolf: Nastoletni wilkołak, znany z m.in. z Hobbita, Arrow i Spartacusa australijski aktor Manu Bennett oraz Michael Trevino (Tyler Lockwood z Pamiętników wampirów), Daniel Gillies (Elijah Mikaelson z seriali Pamiętniki wampirów i The Originals), Martin Klebba (Marty z Piratów z Karaibów), Ken Stott (Balin z Hobbita), Richard Harmon (John Murphy z The 100), Hayley Law (Valerie Brown z Riverdale), Michelle Harrison (Nora Allen z The Flash), Sam J. Jones (Flash Gordon z Flash Gordon), Trevor Stines (Jason Blossom z Riverdale), Alex Barima (Shelby z Egzorcysty) i Marlon Langeland (Jonas ze SKAM).



2. Komiksy, czyli powrót do korzeni
Zobaczyliśmy dzieła takich mistrzów, jak: Andreas Martens (Rork), Glenn Fabry (Kaznodzieja) Janusz Christa (Kajko i Kokosz) i wielu innych. Jednak komiksy będzie można nie tylko oglądać. Na stoiskach wystawców znaleźliśmy wiele świetnych wydawnictw – zarówno premierowych, jak i archiwalnych, obok których żaden fan komiksu nie przeszedł obojętnie.
3. Sapkowski, Orbitowski i Żulczyk – twórcy fantastycznych historii
W tym roku organizatorzy postanowili dopieścić absolutnie wszystkich fanów popkultury, dlatego na uczestników Warsaw Comic Conu czekały nie tylko spotkania z gwiazdami filmów i seriali, ale też z kilkunastoma pisarzami, gośćmi Festiwalu Czytelnictwa Warsaw Book Show. Sensacją dla wszystkich miłośników literatury fantasy był z pewnością udział Andrzeja Sapkowskiego – twórcy Wiedźmina, autora, którego niezwykle rzadko udaje się namówić na tego typu spotkania z czytelnikami. Z gośćmi
Warsaw Comic Conu i Warsaw Book Show spotkali się także m.in.: Jacek Komuda – autor powieści historycznych, osadzonych w realiach Rzeczpospolitej Obojga Narodów, Tadeusz Cegielski – historyk idei, autor cyklu retro-kryminalnego o Ryszardzie Wirskim oraz powieści „Głowa”, Łukasz Orbitowski – laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia, Jakub Żulczyk – autor 7 powieści, a także scenarzysta „Belfra”, Jakub Małecki − pisarz tworzący fantastykę i literaturę obyczajową, laureat nagrody Śląkfa w 2012, dwukrotnie nominowany do nagrody Zajdla Jerzy „JeRzy” Rzymowski – redaktor naczelny „Nowej
Fantastyki”, Michał Gołkowski – autor powieści w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a, cyklu Stalowe szczury oraz Spiżowego gniewu oraz Jarosław Makowski – dziennikarz (w przeszłości związany m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym”), filozof i teolog, znawca myśli księdza Józefa Tischnera oraz nauczania papieża Franciszka.

5. Kosmos na ziemi, czyli Strefa Gwiezdnych Wojen
W Stefie Gwiezdnych Wojen na wielbicieli serii czekały starannie wykonane modele, które Bracia Kulesze i Bernard Szukiel stworzyli z… papieru, czy słynną Kantynę Mos Easily.
6. Karaoke z gwiazdami The Voice of Poland
W sobotę i niedzielę na scenie The Voice of Poland każdy mógł spróbować swoich sił z mikrofonem i przez chwilę poczuć się gwiazdą, a w niedziele odwiedził scenę z krótkim koncertem polski Justin Biber, czyli Dawid Kwiatkowski.


7. Cosplayerzy w akcji – wygrany będzie nas reprezentować na Mistrzostwach Świata w Chinach
O co chodzi w cosplay-u? O perfekcyjne zagranie postaci z filmu, serialu, komiksu czy gry. W tym roku na Warsaw Comic Con odbyły się trzy świetne konkursy! Piękne kostiumy, energetyczne występy, feerie świateł i niezapomniane emocje, taki był właśnie pierwszy z nich – Showup: International Cosplay Awards. To konkurs cosplayowy dla solistów, zbierający najlepszych twórców strojów z kilku krajów Europy. W tym roku uczestnicy walczyli nie tylko o tytuł, ale też pulę ponad 8.000 zł. W drugim cosplayowym konkursie – Live! Cosplay Contest zwycięzcę wskazali sami uczestnicy Warsaw Comic Con-u. W jaki sposób? Podczas wejścia na Comic Con każdy gość otrzymał specjalny żeton, który mógł przekazać dowolnie wybranej osobie. Cosplayerzy zbierali je i wymieniali na nagrody. Wygrał ten, który zdobył najwięcej żetonowych głosów. Oprócz tego na Warsaw Comic Con po raz pierwszy odbyły się też eliminacje do Cosplay Super Show, czyli mistrzostw świata w cosplayu, z finałami w… Chinach, na który zjeżdżają twórcy kostiumów z całego świata, m.in. z Singapuru, Holandii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Danii, Hiszpanii, Włoch, Węgier i Szwajcarii. Zwycięski duet z eliminacji na Warsaw Comic Con weźmie udział w wielkim i niepowtarzalnym China International Cartoon and Animation Festival – festiwalu gier, animacji i komiksu, gdzie będzie reprezentować nasz kraj.


8. Magic Orchestra, czyli jak brzmi gra
Muzyka ma znaczenie. Nieraz to właśnie dobra ścieżka dźwiękowa decyduje o sukcesie filmów i seriali, tworząc ich niepowtarzalny klimat. Nie inaczej jest we współczesnych grach. Przypadkowo dobrane motywy muzyczne już dawno przeszły do historii. Świetną muzykę z gier video, takich jak Battlefield 1, The Elder Scrolls V: Skyrim, Civilization IV, VI, Minecraft, Baldur’s Gate, Mafia, God of War, Overwatch, Killzone 2 i 3, Uncharted 3, Assasin’s Creed 3 czy Wiedźmin 2 w mistrzowskim wykonaniu usłyszeliśmy na koncercie Magic Orchestry. Wykonaniom orkiestry towarzyszył chór
oraz projekcje multimedialne na ekranie.
9. ROKO Good Game – Warszawskie Targi Gier
Kino i serialomaniacy to często także zapaleni gracze. Specjalnie dla nich w tym samym terminie co Warsaw Comic Con odbyły się ROKO Good Game – Warszawskie Targi gier. Atrakcjami imprezy będą turnieje w najpopularniejszych, światowych tytułach, m.in. League of Legends i Starcraft II. Odwiedzający mieli wyjątkową okazję zobaczyć na żywo rozgrywki Polskiej Ligii Esportowej. Skupiająca najlepsze drużyny esportowe w kraju liga po raz pierwszy zagrała bezpośrednio dla publiczności. Dotychczas fani rozgrywek mogli śledzić grę tylko poprzez stream. Ciekawostką łączącą świat fantastyki i gier była Strefa Gwint – Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Była także Strefa Retro Gier, czyli 45 stanowisk z retro komputerami, ekspozycja starych gier, plakaty retro gier, czytelnia starych czasopism z grami i strefa turniejowa.

To był weekend mocnych atrakcji! 🙂
One thought on “Warsaw Comic Con, ROKO Good Game & Warsaw Book Show – trzy dni atrakcji dla fanów popkultury”
Takie rzeczy to naprawdę siwatena sprawa, zwłaszcza dla wielbicieli kina, chociaż słyszę o tym wydarzeniu dopiero pierwszy raz 🙂