,,Dobrowolski i skarb z Meroe”, to opowieść, od której się nie oderwiesz.
Konstanty Dobrowolski, młody polski inżynier przyjeżdża do Egiptu, by budować Kanał Sueski. Poznana w Kairze tajemnicza dziewczyna wplątuje go w polityczną intrygę i poszukiwania legendarnego skarbu z Meroe. Ścigany przez policję, szpiegów i buntowników, ucieka przez XIX-wieczny Kair. Jednocześnie próbuje rozwiązać zagadkę zostawioną przez sławnego rabusia antycznych klejnotów. W pierwszej części nowej serii Artur Pacuła zabiera czytelników w niezwykłą podróż po mrocznych ulicach Egiptu. Pościgi, sekrety i niespodziewane zwroty akcji sprawiają, że nie sposób oderwać się od tej prozy nawet na chwilę.
Kim jest Konstanty Dobrowolski? ,,Na dziobie stał młody mężczyzna. Bujne jasne włosy falowały na wietrze. Szczupła sylwetka i ledwo widoczny rzadki młodzieńczy wąs mogły być mylące. Przenikliwe oczy wpatrzone były w pracę marynarzy. Z entuzjazmem przyglądał się manewrom statku. Fascynację mechanizmami, konstrukcjami i inżynierią przejął od ojca. A ten umiał opowiadać i zarażać swoimi pasjami. Wiatr śmielej wdarł się w olinowanie. Można było ulżyć silnikowi. Jedna krótka, sucha komenda poderwała wszystkich załogantów do stawiania żagli. Opowieści ojca stanęły przed oczami młodzieńca’’
Poprzednie książki Autora, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Oficyna 4eM: Seria przygodowa wyróżniona przez Forum Miłośników Pana Samochodzika. ,,Gdzie jest korona cara?”, ,,Gdzie jest dukat króla Zygmunta”
Artur Pacuła – Zawodowo zajmuje się marketingiem filmowym i telewizyjnym, a obecnie także edukacją studentów. Debiutem pisarskim była powieść przygodowa dla młodzieży „Gdzie jest korona cara?”. Kolejne książki „Gdzie jest skrzynia z karabinami?” (2017) oraz „Gdzie jest skrytka generała Grota?” (2018)wygrały Konkurs na Najlepszą Samochodzikową Książkę Roku – plebiscyt organizowany przez Forum Miłośników Pana Samochodzika. W roku 2020 ukazała się kolejna powieść z serii – „Gdzie jest dukat króla Zygmunta?”.Pasjonat historii i filmu. Fan koszykówki i wędrówek górskich.